Naše MŠ

Mateřská škola se nachází v klidné části uvnitř obce, v blízkosti zastávky ČSAD. Jsme mateřská škola rodinného typu. Děti z mateřské školy mají velkou výhodu, že žijí uprostřed přírody. V blízkosti školy je les, potok, rybník a rozmanitá příroda, což nám umožňuje mnohá pozorování přírody a života v ní.

Naše mateřská škola, rodinného typu, dává dětem daleko větší příležitost k rozvoji jejich schopností a dovedností. Malé děti velmi dobře vnímají jejich okolí a všechno, co se kolem nich děje. Naše mateřská škola dbá na to, aby veškeré vnější vlivy poskytovaly dítěti užitečné informace a připravily malého človíčka na všechno, co ho v budoucím životě čeká. Naše školka není jen místo, kde Vaše dítě pohlídají – je to místo, kde se o děti starají a vedou je správným směrem. Pořádáme pro ně nejrůznější akce. Děti zde nejsou stresovány spojováním a přecházením do jiných tříd. 

Budova školy byla postavena na začátku minulého století a sídlila v ní základní škola. V roce 1982 byla základní škola uzavřena a do budovy byla po rekonstrukci umístěna mateřská škola, která do této doby sídlila v nájmu na faře. Budova mateřské školy je patrová. Mateřskou školu navštěvují děti z Neuraz a okolních vesnic. Součástí mateřské školy je i školní zahrada. Dominantu zahrady tvoří dřevěná houpačka se skluzavkou. Dále je zde pískoviště, dřevěný - domek, průlezka, chůdy a pes.

V přízemí mateřské školy se nachází nová šatna. V prvním patře je herna a ložnice, která slouží i jako herna. Mateřská škola je vybavena novým nábytkem, stavebnicemi a didaktickým materiálem.Ve výchovné práci využíváme interaaktivní panel a interaktivní hračky. Lehátka se zde skládají a rozkládají. Dále je zde sklad pomůcek, sociální zařízení se sprchovým koutem. Nachází se zde školní jídelna a kuchyň. Prostory jsou vytápěny akumulačními kamny.

Mateřská škola má dostatečně velké prostory a takové uspořádání, které vyhovuje nejrůznějším skupinovým a individuálním činnostem dětí.